Головна » Файли » Радіо "ЮНІТОН" » Радіо "ЮНІТОН"

СТУДЕНТСЬКЕ РАДІО "ЮНІТОН"
02.12.2018, 22:24

В Інституті філології й журналістики, який у 2005 р. розпочав підготовку фахівців для засобів масової інформації, у вересні 2007 р. було створено студентську радіостудію «Юнітон».

Головна мета – об’єктивно донести цікаву і необхідну інформацію, оперативно висвітлювати навчально-виховний процес, діяльність університету, інституту, різних музичних, мистецьких та культурних заходів.

 До складу редакції радіо «Юнітон», входять студенти переважно 2 курсу напряму підготовки «Журналістика», зокрема, обов’язки редактора виконує Марина Сербінович, заступник редактора Ірина Богачук, звукоператор та випусковий ефіру Артем Маціпура, оператор комп’ютерного монтажу Вікторія Сергєєва, ведучі тематичних програм та рубрик  Вікторія Боднар, Олександр Конкол, Олександра Клименко, Софія Бедарева, Ірина Нетребська, Ярина Циба, Валентина Білоус та інші.

Студентське радіо готує щоденні ефіри (з понеділка до п'ятниці включно), які відбуваються на перервах.

Радіо «Юнітон» завжди опирається на інтереси своїх слухачів і працює за такими напрямками роботи: інформаційний (служба інформації готує і проводить випуски новин, у яких висвітлюють основні новини світу, держави, міста і студентського життя); культурологічний (створюються програми, які знайомлять студентів з шедеврами світової та української культури); просвітницький (програми спрямовані на поглиблення знань, передачі краєзнавчого характеру тощо); розважальний та музичний.

До уваги слухачів пропонуються, зокрема, такі програми: «Студентський ранок», «Ранок-підірванок», «Місяцелік», «Про що говорять зірки…», «Велика перерва», «Гарний настрій», щотижневий прямоефірний випуск новин «Епізоди», «Літературна середа», «Відрив»,  «Подія тижня», «Музичні вітання», «Атмосфера розваг» та інші.

У серпні 2011 р. конкурсна радіопрограма «Геноцид на чорноземах» (Віталій Луков, Дмитро Гирич, Юлія Андріященко, Ігор Стасієнко) на фестивалі аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела» (м.Суми) отримала диплом у номінації «Документально-публіцистичні радіопрограми», а також спеціальний диплом «За краще драматургічне музичне оформлення». Автор сценарію доц. Віталій Гандзюк, науковий редактор доц. Сергій Гальчак.

У серпні 2012 р. конкурсна програма «Я ще не все тобі сказав…», присвячена творчості композитора В.Івасюка (автори Ю.Андріященко, В.Луков, А.Яковишина, Ю.Гордійчук, Д.Остапко) на фестивалі аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела» (м.Вінниця) отримала диплом у номінації «Тематичні радіопрограми». Автор сценарію доц. кафедри журналістики Віталій Гандзюк.

У серпні 2013 р. конкурсна програма «Лядівський чоловічий монастир: 1000 років православ’я на Поділлі» (автор Віталій Луков, 3 курс) на фестивалі аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела» (м.Вінниця) отримав диплом за особисти внесок у розвиток аудіовізуальних мистецтв та активну життєву позицію та посів ІІ місце в номінації «Публіцистична радіопрограма». Керівник – доц. Гандзюк В.О.

На базі радіостудії студенти мають змогу закріплювати теоретичні знання із дисципліни «Радіожурналістика».

У 2010 р. при фінансовій підтримці керівництва університету було повністю оновлено звукову апаратуру: придбано акустичну систему, підсилювач, мікшерний пульт, 2 студійні мікрофони, 2 концертні мікрофони, сучасний комп’ютер, 10 звукових колонок. Зусиллями керівництва інституту та студентів-журналістів було зроблено капітальний ремонт апаратної комп’ютерного монтажу та професійної студії звукозапису.

Найближчою перспективою є розширення мережі мовлення, створення загальноунівер­ситетської радіостудії.

Колектив радіо «Юнітон» має високий рівень сучасної освіти, володіє комп'ютерними технологіями, які й використовує для підготовки програм та забезпечення ефіру.

Крім цього працівники редакції постійно підвищують свій фаховий рівень. Зокрема, 16 березня 2011 р. в Інституті журналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченка походила презентація он-лайн радіостанції «CAMPUS RADIO UKRAINE», а також фаховий семінар «Он-лайн радіо: складові успіху», під час якого обговорювалися принципи роботи FM-радіо та он-лайн радіо, особливості творення успішної авторської радіопрограми,  розглядалися основні елементи програмування ефіру, складові ефірних аплікацій, переваги та перспективи он-лайн радіомовлення. Вінницький педуніверситет на цьому заході представляли студенти Ігор Стасієнко (3 курс) та Аліна Рудченко (2 курс).

Студентське радіо постійно надає інформаційну підтримку для проведення музичних, мистецьких та інших культурних заходів, які проводяться в університеті, інституті та за його межами.

Категорія: Радіо "ЮНІТОН" | Додав: Gandzuk
Переглядів: 624 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 0
avatar